METALOPLASTYKA

Krzesła, Taborety, Hokery, Półki na ścianę, Kwietniki itd.

Krzesla i taborety

Krzesła do kuchennego stołu – jak je wybrać?

Kuchnia to miejsce, które w wielu domach pełni również funkcję jadalni, w której zasiadamy przy stole i wspólnie z bliskimi spożywamy posiłki. Nie bez powodu zatem myśląc o zakupie krzeseł, zwracamy uwagę na wielkość i wygląd naszego stołu. Najprostszym, a zarazem najrozsądniejszym rozwiązaniem jest w tym przypadku zakup krzeseł w komplecie ze stołem, dzięki czemu wystrój kuchni staje się jednolity i uporządkowany.

Obecnie w trendach wnętrzarskich królują jednak aranżacje kuchni z krzesłami w różnych formach, kolorach i kształtach, nie zawsze spójnych z wyglądem stołu. W takiej sytuacji należy zadbać o wspólny element, który będzie łączył je ze sobą – podobny wzór, materiał wykonania, kolor. Krzesła powinny być także dopasowane do wystroju całej kuchni i stylu, w jakim została zaprojektowana.

Podczas wyboru krzeseł do kuchni nie zapominajmy o tym, by sprawdzić, czy są wygodne i dobrze dopasowane do wielkości stołu oraz wysokości blatu. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy rolę stołu kuchennego pełni barek lub przedłużony blat roboczy. Wówczas dobrym rozwiązaniem będzie zakup krzeseł barowych lub hokerów, które bez problemu zmieszczą się pod blatem.

Taboret w każdej kuchni

Taboret kuchenny zyskał na popularności już w baroku – na dworze Ludwika XIV służył do siedzenia w obecności króla wysoko urodzonym damom. Dziś styl ludwikowski przywodzi na myśl bogate zdobienia i przede wszystkim fantazyjne gięte nóżki mebli. Natomiast sam taboret, jako mebel „na każdą okazję”, kojarzy nam się z czasami PRL-u jako alternatywa dla krzesła w małym mieszkaniu. Przetrwał on jednak do dziś – stanowi nieocenioną pomoc dla niższych osób, doskonale sprawdza się także podczas gotowania z dziećmi oraz zawsze służy dodatkowym siedziskiem.ep2. Car Appraisal